Pomagamy rodzicom, opiekunom i wychowawcom przekonać dzieci do zdrowego odżywiania

to jest nasza misja, pasja i codzienna praca.

Dr Witaminka jest projektem rodzinnym, który powstaje dzięki wizji, zaangażowaniu i wytrwałości całej naszej rodziny.

Tworzymy zabawne książki edukacyjne, porywające piosenki, zabawy i warsztaty dla dzieci, wszystko po to, aby obudzić w nich entuzjazm i otworzyć na ważne dla nich treści. Rodzice znajdą u nas wiele praktycznych porad dotyczących diety dziecka i całej rodziny.

Twórcy projektu

Poznaj nas lepiej

Od kilku lat w naszych głowach powstają pomysły, których inspiracją są kontakty z dziećmi.

Prof Nutka


Autorem części muzycznej jest Zbyszek Murawski od lat grający i komponujący dla dzieci. Tworzy muzykę do moich tekstów i jest kierownikiem muzycznym. Zbyszek ma niesamowity dar słyszenia muzyki we wszystkim… Twierdzi, że każde słowo i zdanie zawiera w sobie melodię, trzeba ją tylko zagrać!

Stał się prof. Nutką.

Dr Witaminka


Tak się złożyło, że jestem autorką i “mózgiem” projektu DR WITAMINKA, a kiedy potrzeba wcielam się w tę postać. Piszę teksty do piosenek Od wielu lat pracuję jako dietetyk, m.in. w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Otworzyłam przewód doktorski na temat znaczenia diety w leczeniu stłuszczenia wątroby u otyłych dzieci i od wielu lat promuję zdrowie w programach takich, jak Pytanie na śniadanie, Kawa, czy herbata, Dzień Dobry TVN oraz na antenach programów Polskiego Radia.

Historia

O projekcie

W odróżnieniu do wielu projektów korporacyjnych, w których na początku zagwarantowany jest budżet, a pomysły na jego zrealizowanie są do niego wtórne Dr Witaminka zrodziła się z naszej wizji.

Projekt Dr Witaminka zasilany jest z budżetu rodzinnego oraz sprzedaży książek, płyty z piosenkami edukacyjnymi „dr Witaminka” zespołu Oreganki. Co chwilę pojawia się coś nowego!

Blog

Znajdź więcej inspiracji

30 lipca 2018

Premiera książki z serii dr Witaminka pt: „jem, piję i rosnę”!

Pierwsza książka popularnonaukowa dla dzieci z serii dr Witaminka, bezcenna dla rodziców, pedagogów, dietetyków i wszystkich opiekunów, którzy pragną przekonać swoich podopiecznych do zdrowego odżywiania. Napisana […]
26 marca 2018

Dietetyczny sernik Arka

1 porcja tego sernika dostarcza jedynie 95 kcal. Zdradził mi go Arkadiusz Szulc – gotujący tata, i to jak gotujący!!! Na zdjęciu Hania i Kazik, którzy […]
26 lutego 2018

Kluchy leniuchy półrazowe

Aby nakarmić 8 osób potrzebowaliśmy: 1 kg sera twarogowego półtłustego 4 żółtka jajek 1 szklanka mąki pszennej razowej (typ 2000) 4 łyżki mąki białej 1 łyżka […]